MS-954 Poliürea Esnek Sprey Kaplama

MS-954 Poliürea Esnek Sprey Kaplama

MS-954 Poliürea Esnek Sprey Kaplama

DUAYEN MS-954, İki komponentli, elastomerik bir sistemdir. %100 solventsiz, %100 katı maddedir. Aromatik olan ürün aşınmaya çok dayanıklıdır. Ek yeri ve derz dolgu oluşmaz. Yüzeyin şeklini alır.

Ürün Avantajları

  • Duayen Sprey Sisteminin uygulama alanı, son derecede üstün karakteristik özelliğinden dolayı çok geniştir.
  • İnşaat sektöründen havacılık sektörüne kadar birçok alanda uygulanabilir. Binalarda ve temellerde mükemmel hidro-izolasyon sağlar.
  • Bütün metal ve çelik konstrüksiyonlarda üstün antipas kaplama koruma sağlar (köprülerin, tünellerin, havuzların ve boru hatlarının hidro izolasyonu).
  • Hidro izolasyon dışında endüstriyel zemin kaplaması olarak kullanılabilir (gıda ve endüstri sektöründe, çiftliklerde, park alanlarında, vagonlarda, gemi endüstrisinde.)

Uygulama Alanları

Uygulama yapılabilecek zeminler, beton, çelik, ahşap, metal, plastik, bitümen (katran), cam, onduline levhalar, kiremit, geotekstil, örülmemiş kumaşlar, poliüretan vb. yerlerdir. Park yerleri ve garajlar, Balkonlar ve çatı korumalar, Endüstriyel zeminleri endüstriyel soğutma odaları, Rafineriler, Isıtma boru hatları, petrol boru hatları, gaz boru hatları, Su arıtma sistemleri, Mineral endüstrisi, Madenler, Petrol platformlar, Tüneller, Su Yolları, Gizli dereler ve oluklar, Köprüler, Su Depolarında, Yüzme havuzlarında

Uygulama

2 kat, beklemeksizin. Sarfiyatın minimum olması amacıyla, düzgün zemin tercih edilir. Büyük yamalar, çıkıntılar olmaması gerekir. Yüzey temiz olmalıdır. Beton yüzeyler mekanik olarak kompakt/sağlam olmalıdır. 1,4 MPa Duayen Sprey, yeni betona, beton döküldükten 28 gün sonra uygulanabilir. Betondaki nem oranı mutlaka kontrol edilmelidir. Maksimum nem %4 olabilir. Eğer yüzey şartları uygunsa , primer uygulanmadan, doğrudan Duayen Sprey uygulanabilir. Yüzey buzla kaplanmış ise uygulama yapılamaz, Eğer hava sıcaklığı +8°C’nin altında ise mutlaka Duayen PU. Astar uygulanmalıdır.

Eğer betona buhar membranı gerekiyorsa, Duayen Sprey’den önce uygulanmalıdır. Çelik yüzeylere kumlama yapılmak zorunludur. ISO 8501-1, pürüzsüzlük derecesi R≤130-170µm. Fayans yüzeylere kumlama yapılmak zorunludur. Kumlama sonrası ince Duayen Pu. Astar uygulanmalı ve ardından Duayen Sprey uygulanmasına geçilmelidir.

Uygulama Aletleri

Isıtmalı Hortum ve Tabancalı makina, transfer pompa (çift transfer pompası)

Ambalaj