Doğal (Suni) Gölet Yapımı

Doğal (Suni) Gölet Bizim İşimiz...

Doğal (Suni) Gölet Yapımı
Doğal (Suni) Gölet alanındaki gerilme çatlakları, tipik olarak, alt tabakadaki ekstrüzyon dikiş kenarları boyumca, kırışık zirveleri boyunca veya çıkıntılı taşlarda çatlayan “yıldız” olarak görülür. Gerilme çatlaması sonuçları Stress Cracking (SC) olarak okunur.

Doğal (Suni) Gölet de düşük sıcaklıklar, hızlı düşen sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgara, maruz kalmış yüksek yoğunluklu polietilen geomembranlarda hızlı çatlak yayılımı (RCP) – “parçalanma için ideal şartları sağlayabilir.

Özellikle soğuk hava koşulları geomembranlada hızlı çatlak yayılımı neden olur. Hızlı çatlak yayılımı birkaç dönümlük maruz kalıcı liner üzerinde anında oluşabilir. Çatlak hızları kabaca 300 m/s’ ye ayarlanmıştır.

Doğal (Suni) Gölet uygulamalarında poliürea geotekstil üzerine uygulanır. Zemin hazırlığı geomembran sistemlere göre daha basittir. Ek yeri montajı olmadığı için açılma olmaz.

Bu sistem ile yangın göleti, sulama göleti, atık su göleti (petrol atıkları, kimyevi atıklar, foseptik atıkları, v.b) zararlı atıkların doğaya karışmasını engellerken, sızıntı olabilecek baraj ve göletlerin tadilat ve yenilenmesini sağlayan vazgeçilmez güvenilir uygulama sistemidir.

Tüm saydığımız bu sebeplerden dolayı “su göletleri bizim işimiz…” diyoruz.