A-121 PU Yapıştırıcı

A-121 PU Yapıştırıcı

A-121 PU Yapıştırıcı

DUAYEN A-121 PU Poliüretan bazlı, solventsiz, çift bileşenli, kıvamlı veya kendiliğinden yayılabilen özellikte çok amaçlı yapıştırıcıdır. Uygulama alanına göre düşük ve yüksek viskoziteli çeşitleri vardır.

Ürün Avantajları

  • Solventsiz yapıştırıcıdır.
  • Yüksek yapıştırma mukavemetine sahiptir.
  • Suya, neme, ısıya dayanıklıdır.
  • Emici olmayan yüzeylerin birbirine yapışmasında (örnek: çelik, metal yüzey üzerine cam, mermer, seramik, plastik yapıştırılması) iyi netice verir, ürün ayrışmaya uğramaz.
  • Açma bırakma yapmaz.
  • Pres gerekmez.
  • +5 / +50 derece sıcaklıklarda uygulanabilir.

Uygulama Alanları

Suni çim uygulama ve yapıştırılmasında, endüstiriyel kauçuk kaplamalarda (poliçim, regupol vs.), yalıtım kaplamalarında, doğal taş, seramik, granit mermer ve dekoratif tuğlalarda, PVC zemin karo kaplamalarında, sunta, suntalem, strafor, polistiren levha, akustik ses yalıtımlarında, beton, cam, asfalt, metal, ahşap, keçe,mantar ve farklı ürünlerin yapıştırılmasında, iç ve dış mekanlarda, gemi tekne yapımında kullanılır.

Uygulama

Yapıştırıcı uygulanacak zemin temiz, kuru, yağ ve zemine tutunmayı engelleyici maddelerden solvent yardımıyla temizlenmiş olmalıdır. PU yapıştırıcının A bileşenine B bileşeni (sertleştirici) eklenerek, karışım homojen açık bej rengi oluncaya kadar karıştırılmalıdır. Karışım 20- 30 dakika içerisinde kullanılmalıdır. Normal şartlarda kürleşme 30 dakika, kuruma süresi 4- 5 saattir. Az miktarda neme maruz kalan yüzeylerde her iki yüzeye yapıştırıcının sürülmesi tavsiye edilir. Sıcak ve yoğun nemli hava koşullarında süre kısalır, soğuk ortamlarda bu süre uzayabilir. Islak ve çok nemli yüzeylere ürün yapışmaz. Dişli tarak veya ıspatula ile uygulanır.

Ambalaj

9 kg / 23 kg / 34,5 kg